Innowacyjne maskownice na grzejnik w naszym biurze

Co zrobić kiedy kaloryfer i maskownice na grzejnik w moim pokoju nie komponuje do reszty. Na samym wstępie powinno się przemyśleć i wyszczególnić modele grzejników dostępnych w supermarkecie

Podział grzejników ze powodu na:

  • materiał z jakiego są wytworzone – stalowe, aluminiowe, żeliwne, kanałowe konwektorowe
  • miejsce montażu – ścienne, kanałowe oraz poziome, pionowe lub stojące
  • rodzaj połączenia – kaloryfery i maskownice na grzejnik z podłączeniem krzyżowym ,bocznym lub dolnym rodzaj oddawania ciepła do domu (konwekcja oraz promieniowanie) – grzejniki płytowe, konwektorowe, członowe
  • metodę zasilania – na prąd, wodne czy system mieszany Umieszczane w budynkach tzw kaloryfery żeliwne były zakładane we wszystkich apartamentach i nikt nic złego w nich nie widział.

Grzejniki tego gatunku niestety nie są schludne. Ich główną korzyścią jest to, że długo oddają ciepło, jednak bardzo powoli się nagrzewają. Perfekcyjnie funkcjonują w obiegu grawitacyjnym. Są to najstarsze kaloryfery, które mają chropowata strukturę i nie pasują do nowoczesnych lokali. Są szczególnie masywne i trudne w montażu ale możemy stwierdzić na pewno o nich, że są trwałe. W tradycyjnych lokalach które mają już po 70 lat, rzadko kto wymieniał maskownice na grzejnik na inne, jest to element który, naprawdę absolutnie nie podlegał wymianie ze powodu na wadliwość. Najrozsądniejszym chyba rozwiązaniem, ale i kosztownym jest ich wymiana na nowe np. podłogowe, których nie ma na ścianie a znajdują się na podłodze, dzięki takiemu rozwiązaniu nasza przestrzeń się powiększy. Nowym rozwiązaniem są tzw maskownice na grzejnik. Są one wykonane z materiału, który może być dowolnie barwiony, lecz również rożnego rodzaju fotografie mogą być na nim malowane. To nasze wnętrze wygląda nowocześnie, a brzydki niemodny kaloryfer nie rzuca się tak w oczy. Maskownice na grzejnik stosowane są głównie w pomieszczeniach nowych, w których nienowoczesny żeliwny kaloryfer nie pasuje do reszty. Grzejniki instalowane obecnie to przede wszystkim kaloryfery aluminiowe żeberkowe, które są proste i wspaniale spełniają swoją funkcję. Mają one żeberka, które odpowiadają mocy grzewczej, zatem w zależności od wielkości biura można wyszukać dokładną ilość mocy, która wskazana jest do ogrzania naszego domu.

Grzejniki płytowe, które należą do najpopularniejszych i wyglądają bardzo estetycznie. Powinno się jednak zwrócić uwagę, aby kaloryfery i maskownice na grzejnik tego typu były robione w Europie, a nie były to najtańsze Chińskie rzeczy. Tutaj firmy często nie pozwalają, by były one zakładane w łazienkach, powinno się na to zwrócić szczególna uwagę.

Kaloryfery konwektorowe – blaszaną maskownica który na dole ma miedzianą rurę zintegrowaną z radiatorem. Jak sama nazwa ukazuje, wykorzystują one zjawisko konwekcji, które polega na przepływie dość znacznej ilości powietrza z wysoką szybkością. Przy tego rodzaju grzejnikach musimy zaobserwować opadanie kurzu, który może skutkować zabrudzeniem, gdyż zostaje on zwęglony. Tego rodzaju przewody konwekcyjne to np. ogrzewanie podłogowe, które stosowane jest jeszcze częściej w salonach czy apartamentach. Rury umieszcza się w podłodze w różnej odległości jest to zwykle 70 cm do 1,5 metra. Ich rozłożenie powoduje jaka część ciepła później będzie wysyłana na poszczególny pokój. Rozwiązanie to jest wyjątkowo pomocne i estetyczne, gdyż posiadając takie ogrzewanie nie musimy już używać standardowych grzejników. Należy jednak wspomnieć, że przy ogrzewaniu podłogowym znaczna ilość kurzu krąży w powietrzu i przenosi się w rogach, dlatego nie powinno się go wykorzystywać w sypialniach. Kaloryfery i maskownice na grzejnik drabinkowe, są zasilane normalnie przez wodę, lecz również przez prąd. Można często je napotkać w salonach kąpielowych. Maja postać drabinki, dzięki czemu możemy na nich suszyć ściereczki po kąpieli. Są niezmiernie poręczne i możemy je spotkać w wielu barwach.

Grzejniki ozdobne – są one na pewno eleganckie i zwyczajnie będą pasowały do naszego wystroju. Odznacza się one bardzo istotną różnorodnością. Ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę ile taki grzejnik odchodzi od ściany. Musimy na to zdecydowanie zwrócić uwagę, gdyż, żeby nie okazało się, że nasz śliczny nowoczesny obraz w kształcie kaloryfera po prostu jest za gruby i nie pasuje do pomieszczenia. Jest to szalenie efektywna kwestia, o której powinniśmy pamiętać. Na co zwrócić też uwagę? Szczególnie istotną sprawą są regulatory, pokrętła przy kaloryferach, dzięki którym regulujemy temperaturę w lokalu. Tutaj istnieją ich dwa gatunki zwykłe oraz termostatyczne.

  • Zawór zwykły – posiada przedziałek od 1-5 lub wartości temperatury. W zależności jaka temperaturę pragniemy osiągnąć w domu na taki numer dajemy pokrętło, Ale nie zawsze zdaje to zamierzony efekt. Zawory tego gatunku pracują na zasadzie grzejemy i tyle nie odcinają dopływu ciepła tylko grzeją cały okres.
  • Zawór termostatyczny ma prostą formę i składa się z zespołu popychacza, który odpowiada za ruch grzybka zaworu – odcinającego lub uwalniającego dopływ gorącej wody do pieca. Tutaj mamy już do działania z inteligentnym urządzeniem.

Jeżeli w wnętrzu zastanie osiągnięta temperatura wtedy pokrętło zakręca dopływ gorącej wody do kaloryfera, który przestaje grzać. Więc tegoż modelu wyjście jest coraz popularniejsze, al na pewno droższe, dlatego jeszcze niewiele osób je stosuje. Naprawdę jeżeli wolimy mieć komfort w naszym apartamencie powinniśmy zastosować tylko zawory termostatyczne. Należy także zwrócić uwagę, że czujniki termostatyczne mogą być nie tylko wodne lecz także i gazowe. Działanie ich jest takie same. Warto tutaj przemyśleć czy chcemy demontować żeliwne kaloryfery i maskownice na grzejnik i instalować nowe, czy postawimy na popularniejsze i kupimy osłonki. To już wszystko zależy od naszego budżetu oraz czasu. Ich zakup – maskownice na grzejnik jest popularne oraz proste. Musimy tylko wejść dowolny supermarket internetowy wybrać kolor, który nam satysfakcjonuje i umieścić go później samemu w zakładzie, a nasze pomieszczenie będzie przedstawiało się ślicznie. W przypadku montażu nowych grzejników powinniśmy zapytać najpierw firmy, która będzie się tym zajmować jaką moc i model kupić. Moc kaloryferów winna być precyzyjnie obliczona i spójna z powierzchnią lokalu.

Może Ci się również spodoba