Dobry nocleg Radom – polecany hotel pracowniczy obok trasy wylotowej –

Jak w dobie Covid-19 odbywają się wakacje.

Jak już wiemy pandemia zostanie z nami na zawsze, musimy nauczyć się z nią istnieć lub siedzieć w budynku oraz nigdzie nie wyjeżdżać na odpoczynek. Większość z nas jednak zdecydowała się na podróże także te po Polsce jak i zagraniczne oraz na nocleg Radom. Jak odbywa się podróż samolotem? Przedstawię to z mojego doświadczenia, na samym początku należy zapoznać się z regulacjami kraju do jakiego pragniemy jechać.

Teraz np. Dominikana czy Meksyk nie mają restrykcji. Większość jednak krajów w strefie Schengen wymaga szczepień min dwoma dawkami lub testu PCR na obecność wirusa wykonanego 72h przed podróżą. Nie jest to wygodne jednak niezbędne. Problem natomiast jest z dziećmi, ponieważ dzieci poniżej 12 roku życia nie są prawa do szczepień i w większości przypadków musimy zrobić dla nich test List krajów które zrezygnował z testów Dominikana, Macedonia, Meksyk, Albania, Czarnogóra. Inny państwem który honoruje szczepienia jest Tunezja oraz Chorwacja na nocleg jeżeli ich nie mamy powinniśmy przygotować test. Lista ta cały czas się zmienia i potrzebujemy śledzić dane na bieżąco.

Na lotnisku

Tak właściwie nic się nie zmieniło oprócz zakładania maseczek. Odprawy i wszystkie formalności są takie same. W tamtym roku w grudniu problem był z jedzeniem, bo można było zamówić posiłek, ale spożyć już go przy stoliku restauracji nie można było – absurd.

A każdy brał na wynos i jadł na lotnisku bo tam to wirusa nie ma. No cóż ale absurdy istnieć muszą. Dziś już powoli wraca to wszystko do codzienności. Przy wejściu do samolotu obsługa pilnuje czy mamy maseczki i czy są one dobrze założone. W samolocie. Także za bardzo nic się nie zmieniło gdyż siedzimy jedynie w maseczkach. Jedzenie podawane są tak jak poprzednio tutaj oczywiście mówię o liniach rejsowych jak Qatar lub można nabyć przekąski jeżeli idzie o czartery. No| i drugi absurd. Jak jemy to maseczek możemy zdjąć – wtedy wirus jest nieaktywny absurd i tyle, ale świat oszalał a my w tym ryzyku jesteśmy.

Hotele i nocleg Radom

Wszystko zależy|chce od położenia do jakiego się udajemy. W moim wypadku były to Malediwy, Egipt, Dubaj oraz Hiszpania. W każdym z tych krajów panują inne przepisy. Rozpocznę od państwa i pobytu w hotelu w Egipcie i nocleg. Tutaj po wyjściu z samolotu lub mamy 2 dawki szczepienia, lub mam negatywny wynik na Covid. Powinniśmy także zrobić test na lotnisku w kwocie 30$ jednak do tego momentu powinniśmy zostać w hotelu na nocleg. Jeżeli test wyjdzie nam pozytywnie to mamy izolację i nic z naszych wakacji. Dlatego ja polecam zrobić test w Polsce na pewno bezpieczniej. Po przyjeździe do hotelu na nocleg nie musimy mieć maseczek. Obsługa owszem ma je na twarzy ale też nie wszyscy. Na plaży i basenach nie, w lobby obsługa stosuje się do ich noszenia W barach również nie musimy mieć maseczek jest naprawdę pełen luz. W listopadzie to kelnerzy podawali nam jedzenie, nakładli je na talerze, teraz my sami to robimy jak wcześniej przed Covidem. Podobnie prezentuje się sytuacja na Malediwach. Są to prywatne wysypy, a wszyscy użytkownicy, którzy tam są muszą mieć negatywny wynik testu i też nie muszą mieć masek, obsługa jak najbardziej je nosi. Zasady są takie jak w Egipcie. Inaczej wygląda sprawa w Dubaju tutaj zakazy są bardzo cenione. Wszyscy noszą maseczki z wyjątkiem dzieci poniżej 12 roku życia. Jedynym wyjątkiem jest plaża lub basen. Jak to wygląda w naszym kraju. Wiemy, że wiele z nas rezygnuje z wylotu do Egiptu i chce wypocząć w Polsce bez testów i dodatkowych kosztów za nie. Resorty u nas w kraju działają analogicznie jak w innych krajach.

My jako Polacy nie lubimy zakazów i większość z nas nie nosi maseczek nawet, gdyby są one wymagane. W naszym kraju jednak koszty są ogromne i wakacje samochodem jest również dość długa. Ostatnio interesowałam się ile kosztuje pobyt w resorcie. Jak usłyszałam cenę to z nóg mnie zbiło – rodzina 2 osobowa plus 2 dzieci to koszt 1200 zł za dzień w hotelu 3 gwiazdkowym na nocleg. A gdzie wyżywienie? Do tego należy dodać min 300 zł za posiłek oraz kolację. No ale cóż ceny mamy, hotele i nocleg też można odnaleźć fajne z różnymi ofertami ale pogoda to już wielka niewiadoma dla wszystkich. Polecam dlatego wakacje poza miastem, gdzie ceny też są niższe, standard fajny, a możemy np. mieć blisko nad jezioro, gdzie również spędzimy fajnie pobyt. Ja wybieram zawsze pobyt za granicą bo nie lubię kłopotać się czy będzie burza czy nie. Preferuję jak świeci słońce i jest gorąco, czego w naszym kraju nikt nie może mi zaoferować nawet za ogromne pieniądze. Wybór gdzie udamy się zależy od nas. Jednak Covid nam to wszystko skomplikował i jest znacznie trudniej podróżować samemu.

Często musimy korzystać z biur podróży bo samoloty, które kiedyś latały nie są już dostępne. Nie potrafimy samemu nabyć biletu i musimy być zależni od biura podróży, które często wykorzystują ten fakt i podnoszą ceny. Podobno są one wyższe o 25% niż 2 lata temu. Jednak ja obserwuję ich możliwość i wydaje mi się, ze zawsze możemy odnaleźć fajny last minute i jest to| doskonałe rozwiązanie. Tak nap było w wypadku Egiptu czy Hiszpanii na nocleg. Wartości były znacznie niżesz niż przed feriami. Np wypoczynek za tydzień na osobę w 5 gwiazdkach w Grecji kosztują około 4 tys. W ofercie last minute można było je zakupić po 2800 zł. Obniżka była i to konkretna Może tez dlatego, że testy, szczepienia, ubezpieczenia podrażają cała opłatę, ale i tak dużo z nas chce udać się na odpoczynek i korzysta z promocji, jakie oferują agencje podroży. Każdy z nas sam powinien ocenić, gdzie chce spędzać urlop. Podobno tylko 8% poleci gdzieś na wakacje , a około 56% w tym roku nigdzie nie pojedzie. To już zależy od nas ceny za nocleg Radom.

Może Ci się również spodoba