Jak zamówić schody przemysłowe, aby spełniały wszelkie kryteria i były bezpieczne.

Schody przemysłowe są zwykle stworzone ze stali winnym być one odporne na korozję, warunki atmosferyczne. Schody przemysłowe mogą występować wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Muszą być one skonstruowane według pewnych reguł prawa budowlanego. Mogą one być traktowane zarówno jako schody antypoślizgowe, jeśli są na zewnątrz budynku, dlatego nie zobaczymy na nich produktów śliskich jak płytki. Stopnie antypoślizgowe mogą być pokryte specjalnymi matami, które chociażby w czasie deszczu nie stają się niebezpieczne. Schody przemysłowe potrzebują mieć dobrą wysokość stopni od 14 do 19 cm, oraz ich wielkość nie powinna być większa nic 32 cm. Działa to poniekąd na komfort korzystania i w pewnym| sensie na bezpieczeństwo. Schody przemysłowe powinny posiadać bieg o szerokości 120 cm. Nie winnym on przekraczać 17 schodów w jednym biegu. Stopnie antypoślizgowe są na schodach winnym być powleczone produktem, określonym R i cyfrą od 9 do 13. Im większa liczba danego punktu, tym większa swoboda, że podczas śniegu nie staną się one niebezpieczne i nie zrobimy sobie na nich krzywdy. Schody antypoślizgowe używane są nie tylko jako schody przemysłowe. W wielu mieszkaniach tarasy wykonane są z płytek w czasie opadów deszczu stają się szczególnie niebezpieczne, więc zawsze powinniśmy wyselekcjonować takie, które posiadają oznaczenie minimum R11. Maty antypoślizgowe na schody trzeba układać do suchych i czystych stopni schodów Schody przemysłowe głównie toż:

  • schody przemysłowe ewakuacyjne
  • schody antypoślizgowe techniczne wykorzystywane w halach przemysłowych
  • schody przemysłowe spiralne, możemy je spotkać w blokach.
  • schody antypoślizgowe stosowane do głębokich zbiorników jak np do zejścia do formy zewnętrznych.

Stopnie antypoślizgowe pokryte są surowcem, który kładziony jest bezpośrednio do stopnia. Możemy kupować tanie nakładki by nasze stopnie antypoślizgowe były solidne.

Koszt ich waha się od 15 zł za sztuk. Guma jest lekka i szybka w montażu. Kolejnym atrakcyjnym podejściem są taśmy lub nakładki. Wszystkie te elementy nadają się do lokalu jednak na zewnątrz nie poradzą sobie. Schody antypoślizgowe zewnętrze winnym być starannie przygotowane warunki atmosferyczne nie powodowały kłopotów. Schody przemysłowe jak na początku było mówione to przede wszystkim schody stalowe, wyprodukowane według pewnych zasad i przepisów. Jeśli chcemy zamówić je do własnej firmy musimy wyszukać dobra firmę, jaka je dla nas stworzy. Schody przemysłowe mogą posiadać też stopnie antypoślizgowe, jednak tę uwagę musimy zgłosić wcześniej na wstępie projektu, gdyż wartość na 100% będzie inna. Prawidłowo zbudowane schody przemysłowe czy schody antypoślizgowe będą nam służyć wiele lat. Możemy pozwalać sobie na zastosowanie ocynkowanej stali, jaka jest kosztowniejsza lecz wytrzymała na warunki atmosferyczne.

Może Ci się również spodoba