Gdzie możemy kupować markizy metalowe czy lepiej jest je zamówić na wymiar.

Markizy ze stali czy inaczej mówiąc zadaszenia, które chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, lecz też przed negatywnymi warunkami pogodowymi. Markizy tarasowe możemy napotkać na naszych tarasach jako markizy tarasowe czy markizy balkonowe, lecz też bardzo często w ogródkach restauracyjnych. Markizy metalowe montuje się zwyczaj na stałe do budynku, a sam surowiec jest o tyle funkcjonalny, ze można go samodzielnie rozwijać. Mało kosztowne markizy balkonowe wyróżniają się ręcznym rozwijaniem materiału, bardziej kosztowne markizy tarasowe są wyposażone w pilota i to nim ustalamy długość na jaką powinna się rozwinąć dana markiza. Markizy ze stali nie tylko osłaniają nas siedzących na zewnątrz, ale głównie są też używane do ochrony wnętrza mieszkania przed nadmiernym słońcem. Dzięki swobodnej regulacji długości wysunięcia potrafimy je rozwijać na odległość, która nam odpowiada. Markizy metalowe potrafią być też wyposażone w tzw czujniki pogodowe. Co to jest? Markizy balkonowe same się rozwijają jak nasłonecznienie jest wielkie i zamykają przy wielkim wietrze, żeby nie zostały przez niego popsute. Jakie możemy wyróżnić typy?

  • markizy metalowe fasadowe to takie, jakie tylko chronią salon przed słońcem. Używane w bankach
  • markizy balkonowe , jakie posiadają za podstawowe założenie chronić nam przed nasłonecznieniem

Markizy ze stali która powinna być ich konstrukcja. Każda markiza składa się z kilkunastu podstawowych składników, oraz są nimi:

  • rura nawojowa,
  • wysięgnik,
  • mechanizm sterujący,
  • tkanina stanowiąca osłonę.

Markizy tarasowe najczęściej posiadają tkaninę akrylową lub poliestrową. Powinna ona być pokryta warstwą impregnującą, by po kilku latach stosowania na świetle barwa nie zniknął nam.

Markizy balkonowe często materiał na nich jest pokryty folią, która umożliwia chronienie przed przemakaniem w czasie deszczu. Jest wówczas nadzwyczaj istotne, gdy wybieramy posiedzieć w na tarasie pod markizą, a jest ulewa. Markizy ze stali są proste w czyszczeniu. Wystarczy przestrzec szmatką z detergentem elementy metalowe. Jest to wbrew pozorom niezmiernie przyjemne i szybkie. Jeżeli chodzi o tkaninę możesz go namoczyć wodą i przetrzeć szmatką lub wykorzystać wąż ogrodowy do tej procedury. Jeżeli zanieczyszczenie jest poważne, powinno się wyciągnąć tkaninę ze stelaża, a następnie dodać niewielką ilość płynu do ciepłej wody do prania. Gdy domowa metoda czyszczenia zanieczyszczeń nie jest efektywna, najlepiej zlecić proces oczyszczania profesjonalistom. Markizy tarasowe są coraz powszechnie używane przez kobiety mające dom. W ogródkach na rynku również zazwyczaj możemy zauważyć markizy metalowe, jakie cieszą się coraz ogromniejsza popularnością. Czy warto montować markizy balkonowe? Odpowiedź jest właśnie pozytywne. Jeżeli chcemy mieć takie, jakie są regulowane elektrycznie to niestety nie są one tanie. Markizy tarasowe około 5 na 5 metrów to wydatek około 6 do 10 tysięcy. Przecież takie markizy ze stali są o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu.

Może Ci się również spodoba