Fajne materace rehabilitacyjne do snu w wielkich sklepach

Znakomity sen to podstawa, ale od czego on zależy? Wiele czynników działa na nasz odpoczynek w nocy jedynym z nich jest skuteczny oraz odpowiednie materace rehabilitacyjne. Pamiętajmy, że w sypialni spać powinniśmy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być przytulny, ale dawać komfort naszemu ciału W małych wnętrzach ludzie często wymieniają wygodny materac np. na sofę, jednak takiego komfortu snu przenigdy nie otrzymamy.

Na co zwrócić uwagę nabywając komfortowy materac. Na pewno na jego twardość to ważny czynnik jaki powinniśmy brać pod rozwagę przy zakupie materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tutaj wyróżnić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tegoż która jednostka naszego ciała ma być podwyższona w czasie odpoczynku. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm dłuższy niż mamy wzrostu. W hipermarketach mamy rozróżnienie na symbole twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Uważa się że dziewczyny cięższa powinny mieć materac twardszy niż osoba lekkie. Załóżmy, że dziewczyna o masie 90 kg powinna wyselekcjonować materac średnio twardy czyli H3 osoba o masie 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wyselekcjonować materace rehabilitacyjne średnie czyli H2. Wszystko określone jest tutaj od naszej wielkości oraz wzrostu. Zatem jeśli nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w hipermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub ortopedę aby zakupić materac rehabilitacyjny. Bardzo ważna jest również pozycja, w której śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała dzieli się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej wygodny. Jeśli zaś śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tutaj założenie jest aby nacisk rozkładać na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie odpoczynku. Powinny być antyalergiczne i nie uciskać podczas odpoczynku na żaden punk, aby przepływ krwi był prawidłowy. Musi także mieć odpowiednią wentylację i przepuszczać wilgoć. Dobrze dobrany materac powinien zredukować przewlekłe boleści kości oraz dać ulgę dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko powstawania odleżyn. Doskonały do regeneracji stawów i mięśni po intensywnym dniu lub po przebytych stłuczeniach.

Materace rehabilitacyjne polecany zwłaszcza kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i zbolałe mięśnie
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w czasie rehabilitacji

Jakie wyróżniamy rodzaje materacy rehabilitacyjnych

 • Materace rehabilitacyjne piankowe – chyba pod tym względem są najodpowiedniejszym wyborem, gdyż bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz higienę. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej dostosowują się do naszego ciała podczas snu, a kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym typem są tzw materace rehabilitacyjne sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| chronią one kręgosłup jedna jeśli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o czystości, którą w tym fakcie ciężko jest utrzymać. Widać jak znaczący jest dobór dobrego materaca. Często lekceważymy ten fakt , kiedy kupujemy nowe łóżko. Normalny materac powinien także odpowiednie wypełnienie.

Rodzaje zastosowań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa wskazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej oczywistą jest tutaj termoelastyczna piana , która wpasowuje się do ciała i jest trwała na wilgoć. Ciekawie charakteryzuje się pianka FloFom , która posiada właściwość chłodzące, jest toż w pewnym typie innowacyjne rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy odznacza się przede wszystkim tym, ze wypełniony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale także posiada cechy antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| więc typ materac idealny dla osób o nietypowej wadze, gdyż dopasowuje się dobrze do naszej wagi.
  • Materace rehabilitacyjne bonellowe – sprężyny są w nim połączone ze sobą, dzięki czemu zachowuje on efektywniejszą sprężystość. Choć w tym modelu jedna sprężyna wpływa na inną i potrafi być efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny uwieszone są oddzielnie, każda w osobnej kieszeni. Współpracują one oddzielnie dlatego podnoszą one komfort snu Niezmiernie ważne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten wariant materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Da on bardzo wysoki komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to ciekawostka na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla osób niezdecydowanych. Bardzo wydajnej jakości oraz zapewniają również szeroki komfort. Możemy je dodatkowo używać kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale mają inną wagę.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest wytrzymały oraz dobrze przepuszczalny.

Dobór właściwego materaca jest właściwie bardzo znaczący nie tylko dla naszego zdrowia ale również dla naszego całego dnia. Sami wiemy jak niewyspanie może zniszczyć nam najpiękniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się wyspać jest rozdrażniony oraz nic mu się nie układa korzystnie jest zatem coś mieć na czym będzie nam się fajnie i komfortowo spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę spać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć to idę spać w dzień. Fajniej zapobiegać i pozyskać naprawdę wartościowy materac, na jakim będziemy spać jak dziecko. Ważna jest także poszewka na materace rehabilitacyjne aby była prosta w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w apartamentach maja ograniczona pojemność, dlatego ja nabywam poszewki na materace rehabilitacyjne, które są rozkładane na 2 strony oraz rozpinane. Wtedy o wiele prościej jest nam ją wyczyścić i ubrać. Regularnie wykorzystywany zabieg, by pozbyć się bakterii z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 sekund po tym okresie odkurzamy. Jest zatem bardzo ekonomiczne wyjście dla wszystkich pań leniwych, natomiast za to bardzo pomocne.

Może Ci się również spodoba