tel.: 794 - 086 - 571

Kosmetyki bez parabenów

Przemysł kosmetyczny od lat promuje niezliczone kosmetyki, które regularnie używamy na naszym ciele. Są to: kremy, balsamy, podkłady. Natomiast mały odsetek kobiet zastanawia się jakie preparaty, a co ważniejsze jakie substancje przedostają się do naszego ciała.

Parabeny ?  dlaczego nagle stały się szkodliwe?


Parabeny kolokwialnie pisząc to konserwanty, które są dodawane do kosmetyków w celu ich utrwalenia. Za długi okres przydatności kosmetyków odpowiedzialne są między innymi estry kwasu parahydroksybenzoesowego, które działają bakteriobójczo i grzybobójczo.

Czy parabeny są naprawdę szkodliwe dla naszego organizmu?

Amerykańska Agencja Żywności i Leków dowiodła, iż przeciętny człowiek, który waży 60 kg -  wchłania dziennie około 76 mg parabenów. Uwaga: aż 50 mg pochodzi z kosmetyków. Natomiast badania naukowców dowiodły, iż występuje korelacja pomiędzy guzami nowotworowymi w obrębie klatki piersiowej a parabenami. Guzy te zawierały parabeny. Pojawiło się więc pytanie, a następnie teza, iż kosmetyki z parabenami mogą przyczyniać się do rozwoju komórek rakowych.

Czy można nabyć kosmetyki bez parabenów na polskim rynku?

Oczywiście, jest wiele zamienników, które posiadają lepsze właściwości niż ich odpowiedniki znanych marek. Najbardziej popularne to:

  • mydło sandałowe
  • balsam różany
  • arganowy płyn do kąpieli
  • olej arganowy
  • olej marula
  • szampon z czarnuszki
  • mydło Aleppo
  • i wiele innych, które znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Oferowane przez nas kosmetyki bez parabenów są naturalnego pochodzenia. Nie są chemicznie uzdatniane. Ich skład to naturalne produkty, które wykorzystywane są w krajach orientu od stuleci. Nierzadko kosmetyki bez parabenów są wytwarzane wg tradycyjnych metod, które nie zmieniły się od setek lat. Przykładowo olej marula doskonale wpływa na ujędrnienie skóry. Jego stałe stosowanie przynosi wymierne i trwałe efekty w postaci jędrnej skóry. Natomiast naturalny szampon z czarnuszki wspomaga walkę z uciążliwymi chorobami skóry. Regularne stosowanie umożliwia pozbycie się łupieżu, łuszczycy czy swędu skóry głowy.

 

website design: strony internetowe Warszawa